Chorváti prehrali

21. june 2008 at 20:23 | Milan |  diary
Chorváti sa každý večer zídu v baroch pri plážach na pive a pozerajú futbal. Je to hotová kultúrna záležitosť a ak sa tak nestane, tak žiaden deň ani nebol. Keď ich chorvátsky tým dá gól, tak aj z okolitých pláží počuť radostné výkriky. Počas reklamnej prestávky bežia reklamy na pivo Ožujsko a Karlovačko. A Chorváti náhodou hrajú dobrý futbal. Dostali sa až do semifinále majstrovstiev sveta 2008. Len mi je ich trochu ľúto, keďže som včera večer už doma v Prešove na Slovensku videl v priamom prenose, ako prehrali z Tureckom a na majstrovstvách skončili. Keďže som bol posledný čas v ich krajine, zvykol som si na nich a prirodzene som im aj držal palce. Ich posledný, osudový zápas hrali lepšie než Turci, no v posledných minútach ich Turci dobehli a skončilo to remízou 1 - 1. A potom už hrali nervy. Chorváti prehrali v priamych kopoch na bránku.
Moje fotografie z jednej takej pláže, asi v najkrajšej časti Chorvátska, fotené ešte tento týždeň: